Forum Happysad

Pełna wersja: Mów mi dobrze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mów mi dobrze – czwarty album polskiego zespołu happysad. Jest on o wiele radośniejszy i bardziej energiczny od poprzedniego, by nie powiedzieć, że jest jego niemal kompletnym przeciwieństwem. Oprócz „W piwnicy u dziadka”, który to utwór ukazał się na wydawnictwie koncertowym, oraz „Nie ma nieba” wpisanym już od roku na koncertową setlistę zespołu, na „Mów mi dobrze” znajduje się jeszcze 10 premierowych piosenek. Autorem tekstów jest Kuba Kawalec, zaś muzykę stworzył cały zespół.

Na nowym albumie zespół po raz kolejny poszerza swoje instrumentarium - Daniel Pomorski, który na stałe dołączył do składu zespołu wiosną 2009 prócz partii trąbki zagrał również na klawiszach i akordeonie. Ponadto na płycie gościnnie w czterech utworach zaśpiewała Kasia Gierszewska z zaprzyjaźnionego zespołu trzydwa%UHT.

Nagranie płyty zrealizowano w studiach S4 i S3 Polskiego Radia pod okiem i uchem Leszka Kamińskiego odpowiedzialnego za brzmienie poprzednich wydawnictw zespołu - Nieprzygody oraz koncertowego DVD\CD.

Data premiery płyty to 19 października 2009. W maju 2010 płyta osiągnęła status złotej.

1. Ciało i rozum 3:50

2. Mów mi dobrze 3:18

3. Kostuchna 3:50

4. Taką wodą być 4:01

5. Nie ma nieba 2:52

6. Pętla 3:16

7. Pani K 3:31

8. W piwnicy u dziadka 4:44

9. Made in China 3:03

10. Sami sobie 3:28

11. Lęki i fobie 3:50

12. My się nie chcemy bić 4:26

Jakie jest wasze zdanie o czwartym albumie studyjnym, jak na razie ostatnim? Oczko
o, ten z kolei z doła wyciąga bez problemu Oczko lubię, jest w fajnym nastroju utrzymany, faktycznie przeciwnie niż poprzednie wydawnictwo. Na plus!
"taką wodą być" omggggg zakochałam się w tej piosence od pierwszego przesłuchaniaaa <3 jest super <3 w ogóle cała płyta jest super Uśmiech Uśmiech Uśmiech
a ja kocham w piwnicy u dziadka!!!!!! pamiętaj jak grali to na pierwszym moim koncercie i nie wiedziałam co to za utwór, a potem pojawiła się płyta i się wszystko wyjaśniło. strasznie mi się kojarzy z taką moją jedną dziecięcą miłością z podwórka i pewnie dlatego haha.
Lubie, nie tak bardzo jak Nieprzygode ale na drugim miejscu bym postawil to spokojnie Uśmiech
A u mnie chyba na równi z Nieprzygodą, są to płyty zupełnie różne, ale w zależności od nastroju obie są doskonałe i najlepsze Uśmiech
Świetny album, rzeczywiście bardzo pozytywny i wesoly, ale jednak Nieprzygoda lepsza. Dla mnie nic nie pokona Nieprzygody.

A tutaj głownei takie piosenki do poskakania, ale nie mowie że to wada o nie Duży uśmiech Bardzo fajny album i lubie go słuchać w letnie dni szczególnie.
(03-22-2012 05:27 PM)MłodaZielarka napisał(a): [ -> ]A u mnie chyba na równi z Nieprzygodą, są to płyty zupełnie różne, ale w zależności od nastroju obie są doskonałe i najlepsze Uśmiech
x2

Dokładnie, w zależności od humoru na pierwszym miejscu jest albo jedna albo druga, ale jak przychodzi do wybrania najlepszej to stawiam je na równi, bo tak się świetnie dopełniają i równie dobrze mogłyby być jednym wspólnym superhipermegalongplayem : D
a ten z kolei ani mnie ziebi ani grzeje. jest pare fajnych kawalkow jak na przyklad my sie nie chcemy bic, nie ma nieba czy petla a sa takie nad ktorymi mozna tylko siasc i plakac.
A nad którymi siadasz i płaczesz? Język Bo ja tutaj nie znajduje takim, mi sie wszystkie praktycznie podobają, tylko Lęki i fobie są jakies takie nijakie jak dla mnie. Nie wiem czemu, czegoś mi brakuje.
Stron: 1 2
Przekierowanie